Kadiaľ k nám

kudy k nám

 

Pozor!

Pri zadávaní cieľa do navigácie alebo vyhľadávača dbajte ďalšieho pokynu. Nie našou vinou nedá zadať cieľ Kohútka pre návštevníkov prichádzajúcich z Českej republiky. Zadajte teda obec Nový Hrozenkov (popr. Časť Vranča) a ďalej pokračujte podľa smerových tabúľ. Pre návštevníkov zo Slovenska je možné zadať priamo cieľ Kohútka.
Na Kohútka vedie cesta z českej (Nový Hrozenkov) aj slovenská (Lazy pod Makytou) strany. Nie je teda nutné v žiadnom prípade prechádzať hranice obidvoch republík. Iba klienti od Bytče na sever (Žilina, Martin, ...) majú výhodnejšie príjazd cez Makov a Velké Karlovice (ČR).

SKI CENTRUM KOHÚTKA

sa nachádza v Českej republike, na Morave, Zlínský kraj, v katastru mestysa Nový Hrozenkov, na česko-slovenskej hranici v pohorí Javorníky, v nadmořskej výške 913 m.n.m.

Prístupové komunkace z českej i slovenský strany hranice sú v dobrom stave, z českej strany je povolený vjazd autobusov len do 10 ton. Obe komunikácie sú v zimnom období zjazdné (zimné výbavu so sebou - snehové reťaze, lopata), naša spoločnosť je udržiava pravidelne vlastnými prostriedkami. Z českej strany prevádzku cez víkendy riadený službou, cez týždeň sa autá vyhýbajú, pravidelne zastavuje ten, čo ide z kopca.

Parkovanie pre návštevníkov SKI CENTRUM Kohútka zadarmo na centrálnom parkovisku v horskom sedle pod Kohútka popr. na záchytnom parkovisku v doline Vranča. Dbajte pokynov obslihy parkovisko. Skibus v zimnom období zadarmo len pre zjazdové lyžiarov, v prevádzke každý deň, kontakt 602 521 471. V prípade voľného miesta možnosť prepravy ostatných za poplatok Sk 70, - na osobu, v cene je jednosmerný cestovný lístok hore sedačkovou lanovkou. Skibus jede len k dolnej stanici sedačkovej lanovky Kohútka. Späť v prípade priaznivých snehových podmienok na lyžiach zjazdovkou č.10 Vranča-parkovisko alebo skibusom, ktorý odchádza pravidelne z centrálneho parkoviska v 14, 15 a 16 hodín. Zastavuje pri dolnej stanici sedačkovej lanovka a pokračuje do údolia Vranča. Skupinové autobusy parkujú v údolí Vranča a Lazy pod Makytou a dopravu do areálu dojednávajú vopred na kontaktnom telefóne pre skibus. Cesta do areálu trvá skibusom cca 10min. Informácie na tel. 725 005 725.

Ponuka príjazdovej trasy:

Praha-Brno-Olomouc-Hranice na Moravě-Valašské Meziříčí-Vsetín-Nový Hrozenkov(směr Velké Karlovice). V Novém Hrozenkově doprava do údolí Vranča a na konečné autobusu znovu doprava (pozor služba nebo semafor) do lyžařského střediska-sedlo pod Kohútkou.

Bratislava-Trnava- Trenčín-Púchov(doleva směr Zlín)-Lúky pod Makytou(doprava směr Lazy pod Makytou)-Lazy pod Makytou-Čertov. Po místní komunikaci 6km do kopce do lyžařského střediska-sedlo pod Kohútkou.

Slevnili sme lyžovanie pre rodiny s deťmi.